وکیل حقوقی

ژانویه 23, 2020 16:19

نویسنده : محمد عالی خانی

وکیل پایه یک دادگستری

متخصص شرکت ها و قراردادها

با وجود اینکه اکثریت جامعه با وکیل آشنایی دارند و تا حدودی تصوراتی از وظایف و کارهایی که وکیل می تواند انجام دهد را دارند. ولی با این حال شاید کمتر کسی به صورت دقیق بداند که وکیل حقوقی کیست؟ و چه وظایفی را می تواند انجام دهد. اکثریت افراد جامعه آگاهی کافی از وکیل حقوقی و آنچه که انجام می دهد، ندارند.

وکیل متخصص حقوقی

افرادی که به هر دلیل درگیر پرونده های حقوقی و دادگاه و دادسرا هستند، می توانند برای رسیدگی به پرونده خود از وکیل حقوقی استفاده کنند. وکیل حقوقی می تواند به حفظ قانون و دفاع از موکل خود در دادگاه بپردازد. در بیشتر مواقع وکیل حقوقی به بررسی و تمرین مسائل قانونی و حقوقی که شامل تحولات قانونی، بررسی حقایق و نوشتن و تهیه اسناد حقوقی و مشاور و حل اختلاف است در دفتر خود می پردازند. انتخاب و به کار گرفتن وکیل حقوقی با توجه به پرونده افراد می تواند، مشخص شود. با وجود اینکه بسیاری از افراد بر این عقیده هستند که یک وکیل، وکیل است و فرقی بین آنها نیست. ولی با این حال باید گفت که با توجه به وسعت و همه جانبه بودن قانون، امکان استفاده از یک وکیل حقوقی برای همه پرونده ها وجود ندارد. از این رو افراد بر اساس این که پرونده شان مربوط به چه مسائل حقوقی است، می توانند از وکیل حقوقی استفاده کنند. در انتخاب وکیل حقوقی مهمترین معیار و ملاک داشتن تخصص و مهارت و تجربه در زمینه پرونده مورد نظر می باشد.

وظایف وکیل متخصص حقوقی

یک وکیل متخصص حقوقی خوب می تواند در پرونده موکل خود مسائل حقوقی را اعمال کند و جریان پرونده را به بهترین شکل راهنمایی و هدایت کند. وکیل حقوقی باید در زمینه پرونده شما دارای اطلاعات و مهارت کافی و لازم بوده تا بتواند با استفاده از تجربه و دانش خود پرونده را به صورت عالی به پیش ببرید. از این رو، استفاده از وکیل حقوقی می تواند به تسریع روند رسیدگی و کاهش مدت زمان صدور حکم کمک کند منجر شود و نیاز به حضور موکل در صورت داشتن وکیل متخصص حقوقی در دادگاه نباشد.

رفتن به نوار ابزار