وکیل شرکت کیست؟

ژانویه 8, 2020 16:41

نویسنده : محمد عالی خانی ، وکیل شرکت

وکیل پایه یک دادگستری

متخصص در امور شرکت ها

وکیل شرکت شخصی است که بر موضوعات حقوقی مختلف که با شرکتها در ارتباط است اشراف کامل دارد و با قوانین مختلف از قبیل قانون تجارت و لایحه اصلاحی شرکتهای سهامی و قوانین مرتبط دیگر آشنایی کامل دارد و علاوه بر دانش بالا در این زمینه تجربیات عملی کافی و موفقی نیز در خصوص امور حقوقی داشته باشد . علاوه بر این موارد باید دلسوز امانتدار و با تجربه باشد . توصیه می شود به منطور جلوگیری از ضرر و پیشگیری از مشکلات قانونی ، شرکت ها اهمیت استفاده از وکیل را درک نموده و از آن استفاده و بهره ببرند .

تخصص وکیل شرکت

یک وکیل متخصص در امور حقوقی شرکتها توانمندی هایی متفاوت از وکلای اشخاص حقیقی دارد و می بایست در موضوعاتی از قبیل تنظیم قراردادهای شرکت ، امور مالکیت فکری و معنوی شرکت ، امور ثبتی ، امور بیمه و مالیات ، امور گمرکی و بازرگانی ، روابط کارکنان و شرکا با شرکت ، دعاوی له و علیه شرکت و سایر موضوعات تسلط کافی علمی و عملی داشته باشد . شرکت ها با موضوعات گوناگون حقوقی در ارتباط هستند که اشراف و تسلط بر این موضوعات فقط در تخصص وکلای تخصصی می باشد . بهتر است شرکت ها هنگام شروع همکاری به این مهارت ها توجه داشته باشند .

تنظیم قراردادهای شرکت

یکی از تخصصی ترین و در عین حال مهمترین موضوعات حقوقی که متاسفانه غالب شرکت ها به آن توجه کافی ندارند تنظیم دقیق و صحیح یک قرارداد است . از قرارداد میان شرکت و کارمند خویش که یک قرارداد داخلی و درون شرکتی است گرفته تا یک قرارداد مهم تجاری بین شرکت و اشخاص خارج از شرکت رعایت نکات ظریف و دقیق حقوقی بسیار حائز اهمیت است و در پیشگیری از مشکلات احتمالی بعدی بسیار مهم است . از این رو همکاری با وکیل متخصص در این زمینه بسیار مفید و بلکه ضروری و لازم است . امروزه استفاده از وکیل متخصص در شرکتهای بزرگ و موفق یکی از اصول پیشرفت و موفقیت این شرکتها می باشد و این امر تبدیل به یک اصل پذیرفته شده است .

محمد عالی خانی

وکیل شرکت

اهمیت تنظیم قرارداد صحیح

تنظیم یک قرارداد صحیح به مثابه یک پیشگیری با هزینه ی بسیار کم در مقابل یک درمان پر هزینه است ، چرا که در صورت بروز مشکلات حقوقی ناشی از یک قرارداد ناصحیح و ناکارآمد هزینه های تحمیلی بر شرکت بسیار بالا و در بعضی موارد غیرقابل جبران خواهد بود و چه بسیار مواردی که به علت عدم تنظیم یک قرارداد مناسب منجر به ایراد خسارات مالی بسیار هنگفت به شرکت گردیده است .
در اهمیت تنظیم قرارداد توسط افراد خبره و متخصص ، اینجانب محمد عالی خانی به عنوان یک وکیل مسلط در این زمینه همواره شعار زیر را به موکلین و شرکت های طرف مشاوره توصیه می نمایم :
((پیشگیری بهتر از درمان است .))

محمد عالی خانی

وکیل شرکت

آخرین دیدگاه ها

هنوز نظری درج نشده است. شما اولین نفر باشید.

ثبت دیدگاه شما

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *